• Дата: 16-12-2019, 15:13
16-12-2019, 15:13

Мая родная мова

Категория: Родителям

Важнай умовай ў фарміраванні нацыянальнай самасвядомасці дзяцей дашкольнага ўзросту з’яўляецца цесная ўзаемасувязь з бацькамі. У цяперашні час гэта работа актуальна, патрабуе вялікага такту і цярпення, так як у маладых сем’ях пытанні выхавання патрыятызму, грамадзянскасці не лічацца важнымі і часта выклікаюць непаразуменне.
  • Дата: 16-12-2019, 09:05
16-12-2019, 09:05

Новогодняя благотворительная акция «Наши дети».

Категория: Воспитательная работа

Новогодняя благотворительная акция «Наши дети».
З 9 снежня 2019 г. па 10 студзеня 2019 г. у Гродзенская вобласць прыме актыўны ўдзел у штогадовай рэспубліканскай навагодняй дабрачыннай акцыі «Нашы дзеці», задача якой аказаць дапамогу, павіншаваць са святамі, акружыць увагай і клопатам дзяцей, у першую чаргу, тых, хто па шэрагу жыццёвых абставін у гэтым найбольш мае патрэбу, а таксама максімальна далучыць рабят у святочныя мерапрыемствы.

Напярэдадні акцыі (7 снежня) у рэгіёне будуць запаленыя цэнтральныя навагоднія елкі, ці ўключаная навагодняя ілюмінацыя, ва ўсіх раёнах адбудуцца святочныя праграмы. 9 снежня видеоткрыткой з прывітальным словам ад Дзеда Мароза і Снягуркі пачне працу онлайн дзённік акцыі «Нашы дзеці».
Старт акцыі "Нашы дзеці"
  • Дата: 16-12-2019, 09:03
16-12-2019, 09:03

Категория: Служба 101

С заботой о безопасности детей.
Акция «Безопасный Новый год!»
Спасатели вместе с рабочими группами сельисполкомов посещают семьи, в которых дети признаны находящимися в социально опасном положении. Кто-то их ждёт с нетерпением, а кто-то и вовсе не верит, что Дед Мороз исполнит заветное желание. И праздники в их семьях проходят по особому сценарию. Родителей предупреждают о последствиях халатности в вопросах безопасности, о том, как провести праздник без происшествий, детям – дарят тематические раскраски, красочные книги и бесплатную подписку на журнал «Юный спасатель».